DS-160 VİZE FORMU NASIL DOLDURULUR?


VİZE EVRAKLARINIZIN EN ÖNDE GELENİ VİZE BAŞVURU FORMU OLAN DS-160 FORMUDUR. Bu form her öğrenci tarafından konsolosluğa ait https://ceac.state.gov/GENNIV/ sayfası üzerinden doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır. DS-160 vize başvuru formunu eksiksiz ve hatasız olarak doldurabilmeniz için bir video hazırladık.

LÜTFEN DİKKATLE İZLEYİP bu formu videoda anlatıldığı şekli ile "SIGN AND SUBMIT" kısmına kadar doldurduğunuza ve son kontrolleri yaptıktan sonra formu tamamlaması için, Application ID' niz ile güvenlik sorusu ve cevabını danışmanınıza ilettiğinize emin olun!

Formu doldurabilmek için DS2019 formunuzun numarasına ihtiyacınız olacaktır. DS-2019 numaranız DS-2019 formu yayımlanma aşaması başladıktan sonraki 15 ila 25 iş günü içerisinde daha DS-2019 formunuz yayımlanıp bize gönderilmeden belli olmaktadır. 15 gün sonradan itibaren danışmanınızdan bu numarayı istemeye başlayabilirsiniz. Numaranızı edindikten sonra yukarıda linki verilen videoda anlatıldığı şekilde vize başvuru formunuzu doldurunuz.

DS-160 vize randevu formunuzun numarasını not edin ve kaybetmeyin. Bu numara vize randevusu almak için size gerekecektir.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI: DS-160 formunuzu doldururken sisteme yükleyeceğiniz fotoğrafın konsolosluk tarafından istenen standartta olması ÇOK ÖNEMLİDİR. Aşağıda verilen linklere tıklayarak doğru ve yanlış örneklere göz atınız ve açıklamaları dikkatle okuyunuz. Sistemin yüklediğiniz fotoğrafı kabul etmesi YETERLİ DEĞİLDİR. Yükleyeceğiniz fotoğrafın örneklerdeki uygun kategorisindekiler gibi olduğuna emin olun! Fotoğrafınız en fazla 6 aylık olmalıdır. Geçen sene kullandığınız fotoğrafı kullanmamalısınız! FOTOĞRAFINIZDA GÖZLÜK TAKMAMALISINIZ!

ABD Vizesi UYGUN FOTO Örnekleri ABD Vizesi UYGUN OLMAYAN FOTO Örnekleri

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  19 Yıllık Deneyim
  20000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

Work and Travel Katılımcılarımızın Dikkatine

Program ana sponsorumuz olan CIEE' nin COVID-19 (Coronavirus) ile ilgili güncellemelerini aşağıdaki linkten takip etmenizi tavsiye ederiz.

https://www.ciee.org/about/blog/covid-19-program-updates-exchange-participants

YUKARI